Росію усунули від участі в міжнародних змаганнях на два роки

17 Грудня 2020, 17:34

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA)  позбавило Росію права участі в міжнародних змаганнях на 2 роки. Відповідне рішення ухвалив спортивний арбітражний суд (CAS), воно опубліковане на сайті CAS.

 

 

 Спочатку організація усунула Росію на чотири роки. Рішення набуває чинності з 17 грудня 2020 року і триватиме до 16 грудня 2022 року.

 

Протягом цього часу російські спортсмени не зможуть виступати під національним прапором на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх. Виступати атлети з Росії зможуть тільки в нейтральному статусі.

 

Також РФ заборонено претендувати на проведення у себе міжнародних турнірів. Однак вже заплановані змагання не скасовуватимуть, якщо немає можливості їх перенести без серйозних фінансових втрат. Це не торкнеться футбольного Євро-2020.

 

Російські офіційні особи не зможуть обіймати керівні посади в міжнародних спортивних федераціях, а російським держслужбовцям заборонено відвідувати великі спортивні заходи.

Також РУСАДА зобов'язали виплатити WADA 1,27 млн доларів компенсації витрат.

 

Нагадаємо, що слухання у цій справі проходили з 2 по 5 листопада в Лозанні. Засідання мало відбутися ще навесні, але було відкладено через пандемію коронавірусу. Рішення CAS може бути опротестовано у Верховному суді Швейцарії, однак скасування вердикту буде можливе тільки в тому випадку, якщо будуть виявлені процедурні порушення ведення процесу.

Позначки: