Росіянин, який вивіз сина Бабіша в Крим, розповів свою версію подій

15 Листопада 2018, 11:30

Росіянин Пьотр Протопопов, якого син прем’єр-міністра Чехії Андрей Бабіш-молодший звинуватив а утриманні в окупованому Криму проти волі, виклав свою версію викрадення. Про це йдеться в інтерв’ю виданню Novinky 

 

Як відомо, росіянин є  чоловіком лікарки Діни Протопопової, як поставила діагноз сину прем'єра. Він працює водієм у  компанії Бабіша Agrofert.

 

 

За його словами, він доглядав Бабіша-молодшого, який хворий на шизофренію, та намагався ставитися до нього, "як до брата".

 

Зокрема, він стверджує, що під час скандального розголосу  справи "Гнізда лелеки" у 2017 році тиск з боку журналістів на Бабіша-молодшого посилився, і він захотів "забрати його з цього пекла, поки ситуація не заспокоїться".

 

Так, Протопопов вирішив відвезти сина глави чеського уряду в анексований Крим. Раніше, як відзначає росіянин, вони вже подорожували разом за межі ЄС, а саме навесні 2016 року у Калінінград.

 

Водночас для приїзду у Крим необхідно було отримати російську візу. "Ми повинні були подати заяву на отримання візи, він (Бабіш-молодший, – Ред.) сам її підписав", – розповів Протопопов. Він сказав, що поїздка планувалася з Відня до Москви, а звідти до Криму.

 

Протопопов пояснив, що він обрав Крим через те, що там ніхто не знає, хто такий Бабіш. Протопопов вважає окупований Крим частиною Росії і заперечує, що порушив закон. "Ви знаєте, я не чех, тому з моєї точки зору це не анексована територія, а частина Росії. І чому Росія? Ну, іншими мовами крім чеської та російської я просто не розмовляю", – розповів він.

 

 

Він сказав, що знання мови допомогло б  у разі загострення проблем зі здоров’ям Бабіша-молодшого. Також він вирішив обрати Крим через теплий клімат.

 

Як повідомив росіянин, Бабіш-молодший  з ним пробув у Криму місяць, а після закінчення терміну візи вони повернулись на чеську територію. Там вони вдруге подали заявку на візу, але вже на три місяці, і знову вирушили в анексований півострів на початку листопада 2017 року. 

 

Саме тоді, як запевняє Протопопов, в Ялті Бабіш-молодший познайомився з дівчиною з України. "Після 20 хвилин спілкування з ним, вона зрозуміла, що він інший. Вона сприймала це так, що хлопчик в порядку, іноді йому важко, але він може впоратися з цим. Цю жінку рекомендував мій хороший друг", – заявив росіянин. Коли українка повернулась додому в Кривий Ріг, Бабіш-молодший захотів поїхати до неї, і вони вирушили туди автомобілем.

 

 

В інтерв'ю росіянин переконує, що не має зв’язків зі спецслужбами РФ чи іншими розвідками.

 

Раніше тридцяти п'ятирічний Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії…Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", – розповів він.

 

Пізніше глава чеського уряду підтвердив, що його син був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн – грант ЄС.