Росіяни вийшли на другий Марш мільйонів

12 Червня 2012, 13:10

За даними МВС, станом на 13.00 за місцевим часом в опозиційній ході взяло участь близько 10 тисяч осіб.

Разом з тим організатори повідомляють про 20 тисяч учасників ходи. Очікується, що кількість мітингувальників зросте.

На проспекту Сахарова на 15.00 запланований 50-тисячний мітинг. На входах до площі правоохоронці встановили металодетектори. До столиці Російської Федерації стягнули багато підрозділів внутрішніх військ. 

Перед початком ходи демонстранти розділилися на три колони – ліву і праву, які вишикувалися на проїжджій частині, і ще одну, яка стоїть безпосередньо в сквері.

Ліву колону очолили активісти руху "Лівий фронт", якою керує координатор руху Сєргєй Удальцов. За нею йдуть групи людей з плакатами, які представляють вузи, школи та НДІ.

На чолі правої колони встали активісти з помаранчевими прапорами "Солідарності", Об'єднаного громадянського фронту, руху "Екооборона".

По правій стороні вишикувалися представники праворадикальних рухів, які тримають в руках прапори своїх організацій, а також прапори Російської імперії.

Учасники акції скандують "Росія буде вільною!", "Путін – Лижі – Магадан!" та співають "протестні" пісні.

Нагадаємо, майже у всіх організаторів демонстрації напередодні пройшли багатогодинні обшуки, а в день акції їх викликали на допит до Слідчого комітету, що опозиціонери розцінюють як спробу залишити ходу без визнаних лідерів. Удальцов на допит не пішов. Разом з тим Алєксєя Навального, Іллю Яшина, Анастасію Удальцову та телеведучу Ксенію Собчак допитують у Слідчому комітеті.

Цей Марш мільйонів стане другим за рахунком після того, як акція 6 травня завершилася зіткненнями демонстрантів і поліції. Тоді були затримані десятки осіб.

Сьогоднішній марш стане першою великою демонстрацією з моменту вступу в силу поправок про "штрафи за мітинги".

8 червня президент Росії Владімір Путін підписав поправки до нового закону про покарання за порушення правил проведення масових акцій, і відтепер громадянам, які прийшли на мітинг, в разі яких-небудь подій загрожує штраф до 300 тис. рублів.