Росіяни передумали виходити з Ради Європи

31 Січня 2015, 10:15

Росія має намір продовжити участь у роботі комітету міністрів та інших органах Ради Європи, а також у реалізації програм співробітництва Росія-РЄ, в яких беруть участь різні федеральні органи виконавчої і судової влади. Про це заявив офіційний представник МЗС Росії Алєксандр Лукашевич у зв'язку з позбавленням російської делегації права голосу в ПАРЄ.

Він також додав, що відповідно  до статуту Ради Європи внески всіх держав в бюджет РЄ проводяться без розбиття за статтями функціонування окремих органів РЄ і є безвідкличними.

"Важливо мати на увазі, що Російська Федерація разом з Німеччиною, Францією, Італією і Великобританією є державами – "головними" платниками в бюджет РЄ, тобто сума їхніх вкладів становить не менше 50% суми загального бюджету організації, що гарантує функціонування Ради Європи, в тому числі в періоди криз", – сказав Лукашевич.

Нагадаємо, після голосування щодо резолюції, яка позбавила депутатів РФ права голосу в  Парламентській асамблеї Ради Європи, Росія заявила, що зупиняє свою участь в діяльності ПАРЄ та будь-які контакти з асамблеєю до кінця року.