Росіяни не можуть перемогти в Сирії – заступник Держсекретаря США

29 Жовтня 2015, 12:25

Російська інтервенція у Сирії «проходить не надто успішно» та має бути замінена політичною фазою. Про це заявив заступник Держсекретаря США Ентоні Блінкен під час інтерв’ю телеканалу новин «24», Франція.

Після переговорів по сирійському питанню Блінкен заявив у Парижі, що «їхні (російські – Ред.)  наземні операції з підтримки режиму (Асада – Ред.) проходять не надто успішно, вони досягають невеликого прогресу, незважаючи на натиск російської авіації».

Керрі також переконаний, що «Росія зараз має стимул та вплив на Асада для того, аби спрямувати його до переговорів. З обох сторін є визнання того, що немає військового вирішення питання у Сирії. До цього зараз схиляються і в Росії».

«Вони (росіяни – Ред.) не можуть перемогти у Сирії, вони можуть хіба що запобігти великим втратам режиму Асада, проте не вибороти перемогу», – заявив Блінкен

Він також зазначив, що Росія «не може дозволити собі відштовхнути майже увесь сунітський мусульманський світ», тому очевидно, що шиїтський Іран у будь-якому випадку мають включити до перемовин про майбутнє Сирії.

Разом з тим, він наголосив на тому, що потрібно запускати процеси з відставки Асада.

Росія заявляє про знищених 800 терористичних цілей у Сирії з початку авіаударів 30 вересня, які були покликані знищити бойовиків «Ісламської держави», проте які, на думку США, спрямовані проти сирійських повстанців.

Як повідомлялося, у вересні Росія почала розгортати військово-повітряні сили у Сирії для подальших повітряних атак проти «Ісламської держави» та інших груп, які протистоять режиму президента Башара аль-Асада. 

Нагадаємо, 25 жовтня Human Rights Watch звинуватила Росію у військових злочинах у Сирії