Росія звинуватила США у втручанні у справи ФІФА

Акценти
28 Травня 2015, 14:24

Президент Росії Владімір Путін звинувачує Сполучені Штати Америки у втручанні в справи ФІФА і намаганні  перешкодити переобранню Зеппа Блаттера як президента ФІФА. Про це він заявив у ефірі національного телебачення.

За словами Путіна, арешт швейцарською поліцією семи чиновників ФІФА в Цюріху напередодні, за звинуваченням США, є «чіткою спробою заблокувати переобрання Блаттера на пост президента».

Швейцарська влада також заявила про відкриття кримінальних справ щодо кількох осіб за підозрою у зловживанні і відмиванні грошей, пов’язаних із жеребкуванням на право проводити чемпіонат світу з футболу у 2018 і 2022 роках.

Путін сказав, що йому відомо про «тиск» на Блаттера через його підтримку проведення чемпіонату світу з футболу у 2018 році в Росії.

Він також провів паралелі між арештами у ФІФА і американським розслідуванням щодо колишнього працівника Агентства національної безпеки Едварда Сноудена, а також засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

«Наші американські партнери використовують ці методи для досягнення корисливих цілей… я не виключаю, що справа ФІФА точно така ж», – сказав він.

Президент ФІФА Йозеф «Зепп» Блаттер нині сподівається бути переобраним на п’ятий чотирирічний термін на посаді. Конгрес ФІФА розпочинається у швейцарському Цюріху сьогодні, 28 травня, вибори президента організації заплановані на 29 травня.

Як повідомлялося, у Цюриху через підозру у корупції заарештували шістьох посадовців ФІФА.

Нагадаємо, раніше у ФІФА «не помітили» Криму на карті РФ у відеоролику-презентації ЧС з футболу 2018 року.

Позначки:
90