Росія звинуватила Латвію у дискримінації російськомовного населення

24 Березня 2018, 16:52

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою є продовженням дискримінаційної політики "примусової асиміляції російськомовних".  Про це повідомляється у коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ.

 

Зазначається, що Сейм Латвії прийняв поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл нацменшин на навчання державною мовою. Таким чином в 2022 році в усіх школах Латвії викладатимуть державною мовою.

 

Зокрема, дані дії латвійського уряду в Москві викликали невдоволення та обурення.

 

Водночас дипломати РФ заявили, що таке рішення не має нічого спільного з інтересами нацменшин та ігнорує масові протести російськомовної громадськості у країні.

 

Крім цього, в МЗС РФ звинуватили Латвію у продовженні дискримінаційної політики, яка спрямована на «примусову асиміляцію російськомовного населення".

 

"Офіційна Рига має усвідомлювати, що своїми недружніми кроками продовжує ускладнювати двосторонні відносини, і вся відповідальність за це повністю лягає на сторону Латвії", – додали в МЗС РФ.

 

Нагадаємо, уряд Латвії схвалив поступове переведення на навчання загальноосвітніх закладах лише латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року. Міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс пообіцяв, що його відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин і її розвитку, в тому числі забезпечивши необхідне фінансування навчальних закладів.

 

Як повідомлялось, Латвія підтримала освітню реформу в Україні. Міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним відзначив важливість створення передумов для учнівської молоді здобути необхідні знання державної мови.