Росія зосередила на кордоні з Україною 53 тис. військових і техніку

11 Квітня 2015, 10:10

На кордоні з Україною, в районі Ростовської обсласті, Росія зосередила військове угрупування, яке налічує більше 53 тисяч військовослужбовців. Про це повідомив заступник командувача АТО полковник Валентин Федичев, інформує прес-служба Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Згідно з повідомленням, на російсько-українському кордоні зосереджено до 420 танків, до 1920 ББМ, більше 500 артсистем, майже 200 РСЗВ, понад 380 бойових літаків і майже 130 вертольотів.

"І це без урахування бойової техніки і особового складу 1-го і 2-го АК так званої армії "Новоросії" чисельністю понад 31 тис. осіб, з яких – абсолютна більшість — російські "найманці-добровольці", – заявив Федичев.

Крім того, за його словами, Росія не перешкоджає облаштуванню так званого "державного кордону" між так званою "ЛНР" та РФ.

"Для здійснення цього "заходу", який фактично анулює роль Росії як одного з гарантів виконання Мінських угод, керівництво "ЛНР" почало комплектувати власну прикордонну охорону і облаштовувати два пункти прикордонного контролю — "Довжанський" і "Червонопартизанськ", – заявив Федичев.

Він також повідомив, що в районі Донецька створюється ударне угруповання бойовиків.

"Росія не тільки знає про це, але й керує цим процесом – руками російських військовослужбовців", – сказав Федичев.

Нагадаємо, раніше Федичев з-поміж іншого повідомляв, що в Україну з території Росії заїхали 22 танки, а Краснодон прибуло 12 вагонів з боєприпасами для терористів.

Також, за його словами, упродовж 3-6 квітня перекинула на Донбас три колони військової техніки для бойовиків.