Росія знижує рівень відносин з Катаром через побиття посла

5 Грудня 2011, 15:16

Таке рішення пов’язане з інцидентом, який стався увечері 29 листопада в Міжнародному аеропорту Дохи.

За даними російського МЗС, на посла Росії в Катарі Володимира Титоренка, який повертався з Йорданії, де перебував у службовому відрядженні, напали співробітники служби безпеки та митниці аеропорту. При цьому повідомляється, що вони намагалися силою відібрати у посла опечатані валізи з дипломатичною поштою.

Прес-служба зазначає, що посол був травмований. По завершенні курсу лікування в найближчі дні він покине Катар. Крім того, постраждали два дипломати посольства, які зустрічали його після прибуття.

30 листопада МЗС Росії направив посольству Катару в Москві ноту протесту, в якій підкреслювалося, що даний інцидент «має безпрецедентний характер, є кричущим порушенням загальновизнаних норм міжнародного права і матиме негативні наслідки для російсько-катарських відносин».

«У ноті містилися вимоги до катарської стороні негайно принести офіційні вибачення і вжити всіх необхідних заходів для встановлення і суворого покарання винуватців події та недопущення повторення подібних інцидентів у майбутньому», – йдеться у повідомленні.

Росія заявила про зниження рівня контактів з Катаром до повного задоволення згаданих вимог.

Як зазначає NEWSru, сам Титоренко називає інцидент випадковістю, яка виникла через незначння митниками міжнародних законів (за його словами, митники хотіли просвітити рентгеном чемоданчик із дипломатичною поштою): «Хочеться вірити, що це просто непорозуміння». Однак джерела в російському МЗС вважають, що мала місце провокація. Таким чином, вважають деякі дипломати, в Катарі намагалися «помститися» за російську позицію по Сирії.

Нагадаємо, Росія 2 грудня проголосувала проти резолюції Ради ООН з прав людини, присвяченій ситуації в Сирії, оскільки вважає документ «політизованим і однобоким».

У листопаді заступник директора Федеральної служби з військово-технічної співпраці Росії заявив, що Росія продовжуватиме експортувати озброєння до Сирії, бо жодних міжнародних обмежень на таке постачання немає.