Росія змінила правила перебування українців на своїй території

30 Жовтня 2015, 13:40

Росія з 1 листопада змінює правила перебування на своїй території для громадян України. Про це інформує прес-служба МЗС України.

"Починаючи з 1 листопада 2015 року, усі громадяни України, які вже перебувають на території РФ понад 90 днів і не мають оформлених у встановленому порядку дозвільних документів на продовження цього терміну, мають до 30 листопада 2015 року звернутися до підрозділів ФМС РФ для визначення статусу свого перебування в Російській Федерації та отримати відповідні дозвільні документи (патент, дозвіл на працевлаштування, дозвіл на проживання тощо) або залишити територію РФ.

Виняток із цього порядку перебування зроблено тільки для українських громадян, які в масовому порядку прибули в РФ із південно-східних областей України, щодо яких продовжується застосування пільгового міграційного режиму", – ідеться в повідомленні.

До того ж, як зазначають, із 1 грудня на українців, які порушують термін перебування на території РФ і які не оформили дозвільних документів, чекає адміністративне покарання, зокрема заборона в'їзду в Російську Федерацію.

Нагадаємо, 1 січня 2014 року встановлено дозволений термін тимчасового перебування в Росії для іноземців, які в'їхали у безвізовому порядку, – до 90 днів протягом 180 днів.

У липні 2015 року термін перебування в Росії українців, що прибули в екстреному порядку і не встигли отримати документи, продовжено на 90 діб.