Росія намагається компенсувати збитки, завдані санкціями Заходу, збільшивши обсяги експорту зброї до Африки. Про це йдеться в статті, опублікованій ресурсом Reuters.
У публікації зазначають, що, незважаючи на внутрішні фінансові проблеми, Росія просуває масштабні дорогі нафтові та платинові проекти в африканських країнах, сподіваючись що продажі в Африці, зокрема експорт зброї, компенсують збитки від санкцій Заходу.
Reuters наголошує, що співпраця з Африкою свідчить про те, що РФ прагне повернутися на ринок, який свого часу успішно використовував Радянський Союз.
Так російський державний індустріальний концерн Ростек, в портфель якого входить право на експорт зброї, незважаючи на економічні труднощі, не збирається відмовлятися від будівництва нафтопереробного заводу в Уганді, вартість якого оцінюють в $ 4 млрд, та платинового проекту в Зімбабве, що вимагає витрат в $ 3 млрд.
«Окрім доходів від проекту, будівництво НПЗ (в Уганді – ред.) відкриває ринки для продукції всіх компаній Ростек і російських підприємств в цілому», – йдеться в заяві Ростек.
На першому етапі реалізація проекту в Уганді потребуєь $ 2 млрд, на другому – $ 1.7 млрд. За даними російської сторони, пік інвестицій припадатиме на 2018-19 роки.
Разом з тим опозицію в Уганді турбує той факт, що компанія RT Global Resources (дочірнє підприємство Ростек – ред.), яка виграла тендер на будівництво заводу, також тісно пов’язана із експортом російського озброєння.
Платиновий проект у Зімбабве фінансуватиме російський Внєшекономбанк, а угоду про співпрацю сторони підписали у вересні 2014 року, після чого зімбабвійський міністр оборони заявив про можливі закупівлі зброї із РФ.
Як повідомляється, Уганда і Зімбабве юридично не зобов'язані дотримуватися санкції проти Росії і мають напружені відносини із Заходом. В свою чергу Ростек висловив зацікавлення в роботі з африканськими країнами, які хочуть розвивати свій оборонний сектор.
Як відомо, в часи СРСР Москва була активним постачальником зброї до Африки. В африканських країнах досі використовують радянське озброєння, тож потреба ремонту також може підтримувати попит на імпорт з РФ.
Зараз Росія посідає друге місце після США за експортом зброї, однак продажі в Африці складають відносно невелику частину від загального обсягу. Так, за 2014 рік РФ експортувала зброї на $ 15 млрд, а на найближчі 3-4 роки отримала замовлень ще на $ 40 млрд. Найбільшими покупцями російського озброєння були Індія, Китай, країни Близького Сходу та Латинської Америки.
Крім того, у 2013-2014 роках Рособоронекспорт підписав з африканськими країнами понад 20 контрактів на загальну суму понад $ 1,7 млрд. Зокрема, російська компанія працює з Анголою, Нігерією, Мозамбіком, Намібією, Танзанією і Екваторіальною Гвінеєю. Також Ростек заявив, що планує збільшити поставки в Африку в найближчі роки, розвиваючи співпрацю з Кенією, Руандою, Джибуті і Ефіопією.
За словами Костянтин Макієнка – заступника керівника московського Центру аналізу стратегій і технологій (CAST), російські фірми були зацікавлені у збільшенні експорту в Африку, тому що ринок зброї в регіоні зростає дуже швидкими темпами.
«Цивільні проекти завжди допомагали експорту зброї, тому Ростек, який охоплює як цивільні, так і оборонні галузі, цілком може виступати в якості сполучної ланки між цивільними проектами і продажем зброї», – додав він.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія постачала зброю режиму Ассада вже після початку війни у Сирії.
Крім того, у Сирії знайшли докази присутності військових РФ.