На думку Косачєва, підтримавши ЄС, Сербія "відмовиться від національної ідентичності, свого суверенітету та економічних інтересів".
Чиновник вважає, що подальше зближення з Росією дозволить Сербії розраховувати на "прямі інвестиції на суму в п'ять мільярдів доларів", а також на збільшення експорту своєї сільськогосподарської продукції.
За інформацією агентства dpa, Белград відчуває тиск з боку ЄС у питанні приєднання до санкцій Заходу проти Росії. При цьому сербське керівництво не дотримується рекомендацій Брюсселя, посилаючись на тісні історичні зв'язки з Росією.
Зокрема, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що його країна "не може вводити санкцій проти когось, хто більший і сильніший" за неї саму.
Нагадаємо, раніше офіційний журнал ЄС оприлюднив спільне рішення країн-членів Євросоюзу щодо запровадження секторальних санкцій проти російської економіки. Документ містить детальний перелік обмежень, накладених на Росію, на юридичних осіб походженням з РФ. Також наведений перелік товарів, які підпадають під обмеження.