Росія запросила у США координати цілей можливих авіаударів у Сирії – ЗМІ

12 Квітня 2018, 10:40

Росія сподівається отримати від США координати цілей можливих ударів в Сирії, аби уникнути втрат. Про це пише "Коммерсантъ", посилаючись на джерела у російських військових структурах.

 

Повідомляється, що офіцери Міністерства оборони РФ перебувають на десятках об'єктів сирійської інфраструктури, тому Москва намагається убезпечити їх від можливої загрози.

 

У матеріалі йдеться про те, що військові РФ постійно моніторять середземноморський регіон за допомогою засобів об'єктивного контролю. Росія задіяла наземні транспортні засоби, а також літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50, які стежать за американським есмінцем "Дональд Кук".

 

Так, системи С-400 "Тріумф" і "Панцир-С1" приведені в бойову готовність і забезпечують прикриття з повітря авіабази "Хмеймім", а також пункту ВМФ в Тартусі, повідомили джерела.

 

Також  у Середземне море нині входять 15 бойових кораблів і суден забезпечення Чорноморського флоту, зокрема фрегат "Адмірал Григорович" і "Адмірал Ессен", на борту яких розташовані крилаті ракети "Калібр-НК", а також дизель-електричні підводні човни "Варшав'янка" і атомні субмарини "Щука-Б", носії ракет "Калібр-ПЛ".

 

Зазначається, що за даними джерел, РФ перекинула в Сирію літаки Іл-38Н, обладнані для виявлення підводних човнів.

 

Як повідомлялось, Міністерство оборони Росії заявило, що сирійське місто Дума, яке постраждало від хімічної атаки, узяли під контроль війська Башара Асада, у місто були введені підрозділи російської військової поліції.

 

Нагадаємо, 12 квітня  Велика Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. 

 

Раніше стало відомо, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готова санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.

 

 Окрім цього, Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс заявив, що Пентагон готовий до військового сценарію у Сирії.

 

11 квітня  президент Сполучених Штатів Америки відреагував на погрози Росії збивати американські ракети та знищувати джерела вогню у випадку американської агресії проти Сирії. Зокрема, Трамп запевнив російську владу, що ракети США "обов'язково прийдуть".

 

Так, посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що у РФ залишають за собою право збивати всі ракети і знищувати джерела вогню у випадку агресії США проти Сирії.

Раніше у сирійській Латакії, де розташовується авіабаза Російської Федерації, помітили російський бомбардувальник Су-34.

 

Також європейська організація з безпеки повітряної навігації "Євроконтроль" застерегла авіакомпанії у зв'язку з ризиком можливих авіаційних і ракетних ударів по Сирії протягом 72 годин.

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.