Росія заперечує причетність помічника Путіна до розстрілів на Майдані

20 Лютого 2015, 21:35

Міністерство закордонних справ Росії заперечило повідомлення з Києва, що помічник президента Росії Владіслав Сурков міг бути причетним до подій на Майдані в Києві рік тому.

Речник МЗС Росії Алєксандр Лукашевич назвав ці заяви «повною маячнею» і «дурницею», а також «маренням, гідним психіатричної лікарні». Але ніяких заперечень по суті він не навів.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко навів свідчення про те, що помічник президента Росії Владіслав Сурков «керував організацією снайперських груп іноземців на Майдані». За його словами, ці свідчення дали допитані бійці спецпідрозділу СБУ «Альфа».

За словами президента, Генпрокуратура та СБУ встановили чіткий російський слід у розстрілі Майдану. Зокрема, «слідчі отримали доступ до записів приватних телефонних розмов колишнього президента Віктора Януковича з представниками російських силових структур, в яких вони заздалегідь готувалися до розстрілу активістів», сказав він.

Раніше голова СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що Служба безпеки України має докази присутності в Україні під час подій на Майдані «кураторів» злочинів – генералів ФСБ Росії, а також російських снайперських груп, які цілили і в протестувальників, і в співробітників МВС України.