Росія закликає Білорусь увести мораторій на смертну кару

20 Березня 2012, 10:45

В інтерв'ю радіо «Комерсант FM» Лавров зазначив, що Росія дотримується такого мораторію і хотіла б, щоб Білорусія перестала бути останньою європейською країною, в якій смертні вироки приводяться у виконання.

Як повідомлялось, Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розповсюдила 20 березня заяву із закликом до Мінська – відмовитися від застосування смертної кари та видати тіла страчених рідним.

16 березня білоруське телебачення повідомило, що вирок Коновалову і Ковальову, яких засудили до смертної кари за теракти в мінському метро, був приведений у виконання.

За словами голови Верховного суду Білорусі Валєрія Калінковіча, вирок здійснено з дотриманням усіх процесуальних норм.

Лідери ЄС засудили страту Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова, звинувачених в організації вибуху в мінському метро і в Вітебську. У багатьої містах та країнах проходять акції пам’яті страчених білорусів.

Нагадаємо, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка відмовив засудженим до смерті Дмитру Коновалову і Владиславу Ковальову в помилуванні.

Правозахисники вважають, що, привівши у виконання вирок ще до розгляду скарги, поданої до Комітету ООН з прав людини, Білорусь порушила свої міжнародні зобов'язання.