Росія ґрунтує свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. Про це заявив під час розгляду українського позову в Гаазі один з представників РФ у процесі Ілья Рогачов, повідомляє "Європейська правда".
"Головне джерело зброї, яка опинилася у повстанців (за термінологією представника РФ – ред.) – це запаси радянських часів, що були на території України. Велика частина цих запасів була залишена в шахтах Донбасу і опинилася у повстанців", – заявив він.
"Крім того, велика частина була залишена українською армією, яка тікала", – додав російський дипломат.
Рогачов не став коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.
- Читайте також: Світ про Україну: блокадники-націоналісти, шанс реформам Бальцеровича та український позов у Гаазькому суді
Варто також зауважити, що ключове сховище старої радянської зброї на Донбасі розташоване в Бахмуті (колишньому Артемівську). В 2014 році бойовики протягом тривалого намагалися захопити відповідну військову частину в Артемівську, але зустріли опір і не потрапили на територію.
Коментуючи цю заяву російського представника, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко зауважила, що згідно з цією логікою, у шахті мав лежати і "Бук", з якого збили малайзійський літак MH-17, та інша новітня російська смертоносна зброя.
"Отже, в Міжнародному суді ООН в Гаазі росіяни заявили, що зброя лежала в шахтах. Згідно з цією логікою, там лежав і "Бук", з якого збили малайзійський Боїнг… В шахтах лежати новітні гради, Буратіно і інша смертоносна зброя, тому в шахти не пускають місію СММ ОБСЄ", – зазначила вона.
Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривають попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про запровадження тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.