Росія заявила про запуск другої нитки енергомоста в Крим

15 Грудня 2015, 12:50

У Міненерго РФ заявили, що запустили другу нитку першої черги енергомоста в окупований Крим, відтак збільшили забезпеченість півострова електроенергією на 200 МВт – до 1000 МВт. Про це повідомив глава Міненерго РФ Алєксандр Новак.

"Другий ланцюг енергомоста дозволить передавати додатково 200 мегават потужності в кримську енергосистему, сумарно (з урахуванням першої нитки – Ред.) 400 мегават. З урахуванням власної генерації і перетоків загальні потужності кримської енергосистеми складуть приблизно тисячу мегават", – сказав Новак у Феодосії під час відеоконференції з президентом РФ Владіміром Путіним.

За словами міністра, це склало від 80 до 100% потреб Криму "в залежності від часу доби, температурного режиму, роботи вітрової та сонячної генерації та без урахування дизель-генераторних установок".

Новак зазначив, що це дозволить запустити промпідприємства.

Нагадаємо, Путін прибув 2 грудня до Криму, де взяв участь у церемонії запуску першої нитки енергомосту з Кубані до Криму, проте такий захід виявився малоефективним: вже 5 грудня на енергомосту сталася аварія.