Росія заявила про спільні інтереси з терористичним угрупуванням «Талібан»

23 Грудня 2015, 17:00

Інтереси талібів у боротьбі з «Ісламською державою» в Афганістані збігаються з російськими. Про це заявив спецпредставник президента РФ по Афганістану та директор департаменту МЗС Росії Замір Кабулов.

«Я вже раніше говорив про наявність у нас із талібами каналів зв'язку для обміну інформацією», – нагадав він.

Кабулов також повідомив, що Росія готова розпочати поставки зброї до Афганістану, але «буде робити це обережно та в основному на комерційній основі».

Угрупування «Талібан» перебувало при владі в Афганістані з 1996 по 2001 роки. Після терактів у Сполучених Штатах 11 вересня 2001 року в Афганістані розпочалася операція міжнародної коаліції, в результаті якої таліби були відсторонені від влади. Росія в операції коаліції участі не брала, однак на певному етапі надавала свій повітряний простір для транспортування вантажів до Афганістану.

У 2003 році Радбез ООН визнав «Талібан» терористичним угрупуванням.

Росія з вересня 2015 проводить операцію ВПС у Сирії, в ході якої, як заявляє Міноборони РФ, наносяться удари по позиціях терористів, в першу чергу Ісламської держави. Сирійські повстанці і західні країни, у свою чергу, вважають, що ВПС РФ завдають ударів не тільки по терористах, але і по противниках режиму Башара Асада.

Як повідомлялося, Ісламська держава вирішила витіснити Талібан з Афганістану.