У Болгарії цю вимогу відразу відкинули як цілком необґрунтовану.
Раніше російська компанія подала цей позов на суму в €58 мільйонів.
Болгарська національна електрокомпанія НЕК, зі свого боку, ще минулого року подавала позов до російської на €68 мільйонів в Женевський арбітражний суд, заявляючи, що цю суму «Атомстройекспорт» їй заборгував.
Як повідомлялось, в березні Болгарія оголосила, що остаточно відмовилася від плану будівництва атомної електростанції «Белене», яке мала здійснити російська компанія «Атомстройекспорт».
За повідомленнями, один із планованих двох енергоблоків, підготований для станції «Белене», потужністю в 1 тисячу мегаватів Болгарія все ж купить у Росії і тепер встановить його на АЕС «Козлодуй», єдиній у Болгарії. На майданчику в Белене натомість збудують теплову електростанцію.
Будівництво станції «Белене» нинішній уряд Болгарії заморозив іще 2010 року посеред незгод із російськими партнерами щодо вартості проекту і невдалих спроб долучити до нього західних інвесторів. Як повідомляють, Болгарія вже сплатила за нього російській компанії 1 мільярд 400 мільйонів євро.
Будівництво АЕС «Белене», перерване після розпаду радянського блоку, поновили 2008 року з метою замінити чотири старші енергоблоки АЕС «Козлодуй», які Болгарія мусила вивести з експлуатації за міжнародними угодами. Нині в Болгарії працюють лише два атомні енергоблоки по 1 тисячі мегаватів на єдиній АЕС «Козлодуй».
Станцію біля міста Белене на півночі Болгарії почали будувати ще в 1980-і роки.
Читайте також: У Болгарії борються європейське і проросійське начало