Росія з початку наступного тижня почне “рятувати” своїх громадян від литовського молока

5 Жовтня 2013, 12:49

"Швидше за все, 7 жовтня розпочнеться обмеження допуску на російський ринок окремих груп молочних товарів з Литви", – пояснив він.

За словами Оніщєнка, у Росспоживнагляду існують претензії до якості молочної продукції з Литви.

"Ми будемо послідовно нарощувати захисні заходи Не виключаю, що наступного тижня вся їх ( Литви) молочна продукція буде зупинена на російському кордоні», – розповів головний санітарний лікар РФ.

2 жовтня Росспоживнагляд звернувся у Федеральну митну службу з проханням посилити контроль за якістю молочної продукції, яка надходить з Литви. "Це, по суті, останній рубіж перед повною забороною доступу цієї продукції на російський ринок" , – сказав тоді  Оніщєнко.

Як повідомлялось, 2 жовтня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що його країна може заблокувати залізничне і автомобільне сполучення між Росією та Калінінградською областю, якщо Москва не припинить тиску.

До цього Лінкявічюс заявляв, що влада Литви планує залучити інституції ЄС для захисту від розпочатої Росією торгівельної війни.

Нагажаємо, Росспоживнагляд 17 вересня ввів обмеження на ввезення до Росії молочної продукції низки литовських виробників.

За даними голови Національної спілки виробників молока Андрєя Данілєнка, Литва не є ключовим гравцем на російському молочному ринку, її частка становить менше 1%.