Росія вже не приховує, що захищає владу Сирії

21 Серпня 2012, 20:45

За словами Лаврова, єдине, що мають робити в Сирії «зовнішні гравці», – це створювати умови для початку діалогу між сирійською владою і опозицією.

Голова сирійської делегації, віце-прем’єр-міністр Сирії Кадрі Джаміль, зі свого боку, назвав згадки про хімічну зброю, яку має влада Сирії, приводом для вторгнення до його країни.

Заяви пролунали після виступу президента США Барака Обами, який учора попередив, що можливе використання хімічної зброї владою Сирії стало б «червоною лінією».

За його словами, в такому разі на режим у Дамаску чекають «неймовірні наслідки». Ці слова сприйняли як натяк на ймовірне одностороннє воєнне втручання США.

Як повідомлялось, розмови щодо можливого використання владою в Сирії хімічної зброї загострилися місяць тому, коли в сирійському МЗС припустили можливість вдатися до цієї зброї в разі «зовнішньої агресії», а повстанці в Сирії почали заявляти, що влада вже перевозить частину хімічної зброї до кордонів країни.

Росія вважається одним із нечисленних нині союзників влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, хоча й заперечує це.

Читайте також: Сирійські страхи Путіна

Позначки: