Росія вислала військового аташе Ізраїлю через звинувачення у шпигунстві

18 Травня 2011, 21:47

Про це повідомляють ізраїльські ЗМІ з посиланням на Армію оборони і міністерство оборони Ізраїлю. За їхніми даними, представниця канцелярії військового аташе Ізраїлю в Росії також підтвердила, що Вадим Лейдерман знаходиться на батьківщині.

Представник збройних сил, якого цитують ЗМІ, заявив, що Лейдерман по приїзду в Ізраїль був допитаний службою безпеки і був відпущений.

За даними ЗМІ, Лейдерман достроково покинув Москву в суботу, 14 травня.

Повідомляється, що російська влада запідозрила Лейдермана у зборі секретної інформації для Ізраїлю. Однак у міністерстві оборони Ізраїлю ці звинувачення спростовують. Так, за словами представників оборонного відомства, мова йде про помилку, і підозри щодо ізраїльського представника – абсолютно безпідставні.

Увечері 18 травня Міноборони Ізраїлю та прес-служба Армії оборони Ізраїлю розповсюдили офіційне повідомлення з приводу висилки з Росії військового аташе полковника Вадима Лейдермана:

"Аташе ЦАХАЛу і представник Міноборони в Росії, офіцер у званні полковника, минулого тижня був несподівано затриманий для допиту російською владою під приводом підозри у шпигунстві.

Місія цього аташе в Росії повинна була завершитися через два місяці.

Ізраїльські органи безпеки провели ретельну перевірку, за підсумками якої з'ясувалося, що твердження з приводу шпигунства позбавлені всяких підстав".

Як зазначає Associated Press із посиланням на свої джерела, співробітники російських спецслужб затримали Лейдермана під час обіду з делегатами ізраїльського парламенту. 

Вадим Лейдерман був призначений військовим аташе Ізраїлю в Росії в 2008 році. У червні він повинен був завершити свою каденцію на цій посаді. Його повинен був змінити військовий лікар Кобі Хавів.

Нагадаємо, у лютому 2010 року на Одещині було затримано п’ятьох офіцерів ФСБ Росії, які намагалися отримати відомості у військовій сфері.

Між тим Україна та Чехія по черзі вислали дипломатів одна одної зі своєї території. Так, першою це зробила Україна, звинувативши двох чеських дипломатів у тому, що вони використовували свій "дипломатичний статус для збору інформації, яка вважається державною таємницею".