У серпні волонтери зафіксували масштабне переміщення російської військової техніки по всій лінії європейського кордону РФ — від берегів Балтійського моря в Санкт-Петербурзі до берегів Чорного моря, включаючи окупований Крим. Про це йдеться в OSINT-розслідуванні міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm.
"Волонтери міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm під час моніторингу соціальних мереж і аналізу фотографій встановили, що з початку серпня 2017 року почалося масштабне переміщення російської військової техніки по всій лінії європейського кордону Російської Федерації: від берегів Балтійського моря у Санкт-Петербурзі і до берегів Чорного моря, включаючи окупований український Крим", – йдеться в повідомленні.
Також наголошується на історичних передумовах, а саме – липневих навчаннях Південного військового округу Збройних сил РФ "Кавказ-2008", які передували агресії Російської Федерації проти Грузії у серпні 2008 року.
Читайте також: Дев'ять років після російсько-грузинської війни. Заморожена окупація
Волонтери InformNapalm надали низку фото і відеоматеріалів масштабного переміщення російської військової техніки. Так, 2 серпня 2017 року була зафіксована російська військова техніка на залізничній станції "Лєски" (м. Лєски, Воронезька область); 3 серпня – військова техніка на залізничній станції "Неклинівка" (с. Покровське Неклинівський район, Ростовська область); 3 серпня – залізнична станція "Сергіїв Посад" (м.Сергіїв Посад, Московська область); 5 серпня – військова техніка на залізничній станції "Краснодар-1" (м.Краснодар, Краснодарський край); 7 серпня – військова техніка на залізничній станції "Зимовники" (сел. Зимовники, Ростовська область); 7 серпня – військова техніка на залізничній станції в місті Самара, 7 серпня – колона військової техніки в місті Санкт-Петербург; 7 серпня – військова техніка, зафіксована у момент руху через греблю Волзької ГЕС у Волгоградській області; 7 серпня – рух військової техніки в окупованому Криму; 8 серпня – військова техніка на залізничній станції "Нерехта" (м.Нерехта, Костромська область); 8 серпня – військова техніка на залізничній станції "Росош" (м.Росош, Воронезька область).
На карті позначені назви населених пунктів і місць, де зафіксовано пересування російської техніки на початку серпня.
"Ще однією непрямою ознакою не навчальних цілей перекидання техніки можна вважати підготовку нових гілок залізничних колій. Наприклад, у 2008 році, за 2 місяці до початку вторгнення в Грузію, Російська Федерація почала авральне прокладення нової залізничної гілки до грузинського кордону", – відзначили в InformNapalm.
Читайте також: Виклик національній безпеці. Яку загрозу несуть військові навчання "Захід-2017"
Нагадується, що 7 серпня 2017 року в російських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що залізниця на півдні РФ, яку проклали у безпосередній близькості до українського кордону, фактично введена в дію.
"Для стримування російської агресії Україні дуже потрібна сучасна оборонна зброя, здатна ефективно протистояти бронетанковому угрупованню, розгорнутому уздовж усього українсько-російського кордону. Навчання "Запад-2017" можуть стати етапом окупації і втягування Білорусі в збройний конфлікт. Можливо, саме масоване перекидання російської важкої бронетехніки до українського кордону слугувало причиною нещодавніх рекомендацій Пентагону на адресу Білого дому про надання Україні протитанкової і протиповітряної зброї для підвищення обороноздатності і запобігання подальшому вторгненню", – зазначається в розслідуванні.
Як повідомлялось, міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017".
Раніше у НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.
А США вирішили збільшити кількість винищувачів у Литві під час вересневих спільних навчань Білорусі і Росії на "Захід-2017".