Росія використовує військові кораблі для тиску на Україну

2 Липня 2011, 20:06

За його словами, суперечка навколо постачання Китаю малих десантних кораблів на повітряній подушці продовжується вже кілька років.

«Спочатку представники Китаю звернулись до росіян з пропозицією закупити у них ці судна. Але для реалізації такого контракту Росії потрібна була допомога України. Крім цього, представники російської «оборонки» поставили китайцям жорсткі умови (щодо ціни та кількості суден).

Згодом, Китай звернувся до України з такою ж пропозицією. Сторони знайшли спільну мову, що наразі не сподобалось Росії», – пояснив експерт.

За його словами, звинувачення Росії у порушенні інтелектуальної власності Україною виглядають досить дивно, оскільки після розпаду СРСР й до сьогодні остаточно не визначено правовласника проекту 12322 «Зубр».

«Тож заяву Росії можна розцінювати, як природню реакцію на загострення конкурентної боротьби на міжнародному ринку озброєнь. Також, не виключено, що ця заява є одним з елементів тиску на Україну в контексті бажання Кремля залучити нашу країну до Митного союзу», – зауважив Згурець.

Як повідомлялось, 1 липня представник «Рособоронекспорту» Олег Азізов звинуватив Україну у порушенні порушила права інтелектуальної власності Росії при укладенні договору на постачання Китаю малих десантних кораблів на повітряній подушці проекту 12322 «Зубр». Російська держкомпанія вже повідомила органи виконавчої влади Росії про виявлене порушення.

Україна має намір продати Китаю кілька кораблів проекту 12322. Зокрема, йдеться про чотири такі кораблі, постачання яких замовникові буде здійснено впродовж найближчих трьох років.

Нагадаємо, останнім часом, розігруючи газову карту, Росія намагається примусити Україну змінити свою геостратегічну спрямованість і приєднатися до Митного союзу.

Дійшло до того, що функціонери Митного союзу почали лякати Україну дискримінацією з боку ЄС.

Довідка

Малі десантні кораблі проекту 12322 «Зубр» розроблені в СРСР в першій половині 1980-х років.

«Зубр» призначений для транспортування трьох основних бойових танків загальною масою до 150 тонн або 10 бронетранспортерів масою до 131 тонни та 140 десантників, або вісім бойових машин піхоти масою до 115 тонн. Додатково до 140 десантників корабель замість техніки здатний взяти на борт 366 людей.

Водотоннажність корабля 555 тонн. Швидкість до 60 вузлів. Дальність ходу корабля складає 300 миль. «Зубр» озброєний двома артилерійськими установками АК-630 калібру 30 міліметрів і двома пусковими установками МС-227 для 140-міліметрових некерованих ракет.

Корабель проекту 12322 Завантаження і висадка десанту робиться через відкидні ворота, розташовані в носовій частині.