Росія вводить обмеження на українське м’ясо та молоко

26 Вересня 2012, 17:14

 Інспекція проводилася в липні цього року фахівцями держсільгоспнагляду, ветеринарних служб Білорусії, Казахстану та України.

«З 4 жовтня вводяться тимчасові обмеження на поставки продукції з ТОВ «Моліс», ТДВ «Глобинський маслозавод» (виробництво сирів, сухого молока і масла вершкового), ПАТ «Бель Шостка Україна» (виробництво сирів), ДП «М'ясокомбінат «Зоря», ТОВ «Компанія «Зевс ЛТД» (виробництво яловичини і свинини), ТОВ «Данон Дніпро», ЗАТ «Лакталіс Миколаїв» (виробництво молочної продукції), ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» (забій свиней, обробка, зберігання, виробництво готової м'ясної продукції)», – зазначається у повідомленні.

Окрім цього, ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» виключене з Реєстру організацій і осіб, які здійснюють виробництво, переробку і/або зберігання підконтрольних товарів, що ввозяться на територію Митного союзу.

Щодо продукції ТОВ «Исток», ПрАТ «ВО «Одеський консервний завод» і ТОВ «Інтерфлот» , що виробляють рибні консерви,  введено режим посиленого лабораторного контролю протягом трьох місяців за хіміко-токсикологічними показниками.

 До Реєстру підприємств третіх країн за підсумками інспекції включено ТОВ «Морська перлина» (виробництво рибних консервів) і ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський» (забій і переробка птиці).

Нагадаємо, 24 вересня Росія ввела режим посиленого лабораторного контролю поставок харчової продукції з трьох підприємств України через виявлені порушення. Россільгоспнагляд в  партії сиру, виробленого на Хмельницькіймаслосирбазі, виявлено бактерії групи кишкової палички, в партії м'яса птиці з ТОВ "Комплекс"Агромарс"- сальмонели, в партії сухого молока, виробленої підприємством "Рось" (філія Роменського молочного комбінату) були виявлені мезофільні аеробні та факультативно-анаеробні мікроорганізми. 

На початку серпня Россільгоспнагляд виключив два українські підприємства – ТОВ «Атлантік» і ПАТ «Комбінат Придністровський» – з реєстру організацій, що мають право ввезення продукції тваринного походження на ринок країн Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Нагадаємо, Росія після офіційного вступу до СОТ як член Митного союзу   вводить в дію норму, згідно з якою право на імпорт товарів, які підлягають ветеринарному контролю, надаватиметься за наслідками аудиту системи нагляду відповідної країни.