Росія втручається у президентські вибори в Мексиці – радник Трампа

8 Січня 2018, 10:45
Російська влада запустила кампанію з впливу на президентські вибори в Мексиці.  Про це заявив радник адміністрації США з національної безпеки Герберт Макмастер, передає Reuters.     

За його словами, вже є докази втручання Росії в мексиканські президентські вибори, заплановані на липень 2018 року.

"Ми зрозуміли, що це дійсно складна спроба поляризувати демократичні суспільства і спільноти, налаштувати їх один проти одного", – сказав Макмастер.

Радник Трампа додав, що уряд США занепокоєний використанням Росією сучасних кібер-інструментів для пропаганди та дезінформації.

У липні в Мексиці відбудуться президентські вибори. Згідно із соціологічними опитуваннями, лідером перегонів є колишній мер Мехіко Андерс Мануель Лопес Обрадор, який керує антикорупційною платформою.

Американські спецслужби переконані, що російська влада стоїть за спробами вплинути на результат виборів 2016 року у США. У кількох країнах Європи також дійшли висновку, що Росія намагалася втрутитися у вибори, зокрема, у Франції, Іспанії та під час голосування щодо Brexit у Великій Британії.

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.