Росія вкотре не узгодила з Україною доставку “гумконвою” – РНБО

20 Листопада 2014, 16:46

Російська сторона знову не узгодила з Україною питання доставки свого чергового – восьмого – «гуманітарного конвою» на Донбас. Про це заявив речник РНБО України Андрій Лисенко.

«Росія вже давно не погоджує ці питання у тому числі з прикордонними підрозділами і митними службами, і в односторонньому порядку збирає ці конвої. На жаль, ця практика продовжується, і зрозуміло, що буде відповідна реакція нашого зовнішньополітичного відомства з цього приводу», – зазначив Лисенко.

Напередодні заступник міністра надзвичайних ситуацій Росії Владімір Артамонов заявив про підготовку до відправки в Україну восьмого «конвою з гуманітарною допомогою». Це заплановано на 26-27 листопада.

Росія вже сім разів вводила на підконтрольні терористам території Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, порушуючи міжнародні норми.

16 листопада сьомий російський «гуманітарний конвой» перетнув українсько-російський кордон. Перед цим Росія надіслала два конвої 31 жовтня, 2 листопада та 4 листопада. І Україна, і міжнародна спільнота критикують такі дії Росії.