Росія відправила черговий «гумконвой» на Донбас

21 Листопада 2019, 11:29

У четвер, 21 листопада, з 5.00 до 5.45 через російські пункти пропуску «Матвєєв Курган» та «Донецьк» на територію України зайшов 92-ий російський так званий «гуманітарний конвой». Про це повідомила Держприкордонслужба.

 

«Переміщення так званого «гумконвою» відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей. Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій», – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається що «гумконвой» складався з двох колон у складі 23 автомобілів. У вантажівках нібито перевозили дитячі харчові набори. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, українським прикордонникам та митникам не вдалось отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру. Завантаженість транспортних засобів становила близько 70%.

 

Як заявляють у МНС Росії, мова йде про 370 тонн «гуманітарного» грузу.

 

Нагадаємо, незаконний російський «гуманітарний конвой» прибув на непідконтрольну Україні територію Донбасу 14 листопада. Він включав 14 автомобілів, лише на двох був напис «Гуманітарна допомога від Російської Федерації». Того ж дня авто повернулися назад. Українське Міністерство закордонних справ надіслало з цього приводу ноту протесту.