Росія відмовилася впустити сенаторку США, яка підтримує санкції

30 Грудня 2017, 17:22

У Росії відмовились видати візу сенаторці США Джин Шахін, яка потрапила в так званий чорний список, створений у відповідь на санкції. Про це йдеться у заяві посольство Росії в США.

"Посольство отримало клопотання щодо віз для делегації Конгресу, яка складається з сенаторів та їх персоналу. Візи були видані всім членам делегації, за винятком сенатора Джин Шахін, яка перебуває в російському "чорному списку", створеному у відповідь на санкції США проти нашої країни", – зазначено у повідомленні.

У російському посольстві також зазначили, що пропонували американській стороні кілька варіантів вирішення ситуації на взаємній основі, зокрема, виключення з санкційного списку деяких росіян, однак США на це не погодилися.

У жовтні директор департаменту Північної Америки МЗС Гєоргій Борісєнко заявив, що Москва розглядає різні варіанти відповіді на ситуацію щодо дипмісії РФ у США.

Нагадаємо, що Росія звернулася до США з пропозицією до 1 вересня скоротити свій дипломатичний персонал до 455 осіб. Згодом президент Росії Владімір Путін заявив, що РФ повинні залишити 755 працівників американських дипломатичних представництв.

У свою чергу 1 вересня влада США наказала закрити три російських дипломатичних об'єкти: генеральне консульство в Сан-Франциско, торгове представництво у Вашингтоні і його філію в Нью-Йорку. У Держдепартаменті відзначили, що дії США продиктовані необхідністю зрівняти кількість дипперсоналу після висилки сотень американських дипломатів з Росії.