Росія відмовила Польщі у передачі документації щодо організації польотів на смоленському військовому аеродромі, поблизу якого розбився літак екс-президента Польщі Лєха Качинського. Про це повідомив представник головної військової прокуратури Польщі Марцін Максіян.
"Обгунтовуючи свою позицію, заступник генпрокурора Росії вказав на статтю європейської конвенції про надання юридичної допомоги у кримінальних справах з 1959 року", – зазначив Максіян, додавши що йдеться про положення конвенції, згідно з яким одна країна може відмовити іншій у наданні юридичної допомоги у випадку, якщо це могло б зашкодити суверенітету, безпеці чи іншим державним інтересам країни.
Максіян повідомив, що формальну відмову окружна військова прокуратура у Варшаві, яка розслідує справу катастрофи, отримала від росіян 19 лютого.
За інформацією представника польської прокуратури, російська сторона в рамках юридичної допомоги не захотіла передати документацію, що регулювала роботу служб, які керували повітряним рухом над Смоленським аеродромом. Свої прохання про надання юридичної допомоги у розслідуванні польська сторона надсилала російській декілька разів.
У березні 2015 року військова прокуратура Польщі висунула звинувачення двом російських авіадиспетчерам зі Смоленська через їх причетність до авіакатастрофи. Крім того, за даними розслідування, під час посадки літака в кабіні пілотів перебували кілька посадовців делегації, які, можливо, чинили тиск на льотчиків, змушуючи їх приземлятися в густому тумані.
Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.
У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян.