Росія у “калійній війні” з Білоруссю перейшла у “молочний наступ”

28 Серпня 2013, 19:09

У відомства залишається занепокоєність щодо якості та безпеки харчової продукції Білорусі. «Особливо викликає занепокоєння молочна продукція, вироблена в Республіці Білорусь. Так, з 83 досліджених зразків масла солодко-вершкового несоленого класичної та зниженої жирності 39 зразків не відповідали вимогам щодо масложирового складу, з 9 проб питного молока 2 не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками, з 15 проб сухого молока 9 не відповідали вимогам за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками, зокрема за вмістом антибіотиків», – повідомили у відомстві.

На переконання Росспожвинагляду, отриманні результати свідчать про послаблення контролю в Білорусі за якістю і безпекою продуктів.

«Росспоживнагляд продовжує здійснювати контроль за харчовою продукцією, зокрема виробленою в Республіці Білорусь», – повідомили в відомстві.

Як повідомлялось, 26 серпня у Білорусі затримали голову наглядової ради підприємства «Білоруська калійна компанія»  та водночас генерального директора російської компанії «Уралкалій» Владіслава Баумгєртнєра.  Влада Росії назвала арешт підприємця «дуже дивними, неадекватними і не партнерськими діями».

Баумгертнер  раніше оголосив про відмову «Уралкалію» від співпраці з Білоруською калійною компанією, яка була спільним російсько-білоруським підприємством для збуту калійного добрива у світі. Це призвело до глибокої кризи білоруського партнера в БКК, підприємства  Білоруськалій.

Наприкінці липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції української компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Водночас, Казахстан, Молдова, Білорусь, Таджикистан та  Киргизстан, які імпортують солодощі Roshen, після проведеної перевірки, заявили, що не мають претензій до виробників.