В'єтнам та Росія уклали домовленості щодо нафти і газу та планують підписати угоду про зону вільної торгівлі. Про це повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на заяву прем’єр-міністра РФ Дмітрія Мєдвєдєва за результатами переговорів зі своїм в’єтнамським колегою Нгуєном Тан Зунгом.
Згідно з повідомленням, під час зустрічі, що відбулася 6 квітня в Ханої, сторони уклали попередні домовленості щодо покупки російською компанією «Газпром нефть» 49% акцій єдиного нафтопереробного заводу у В'єтнамі – Дунг Квату. Наразі цей НПЗ виробляє близько 48 мільйонів барелів нафти на рік, що становить близько 30% потреб В'єтнаму. Однак до 2022 сторони домовилися збільшити потужності об’єкту за сприяння Росії. Крім того повідомляється, що за в’єтнамськими законами іноземним власникам може належати не більше, ніж 49% місцевих компаній.
В свою чергу РФ запросила в’єтнамську компанію «PetroVietnam» до розвідки та розробці нафтових і газових родовищ у Печорському морі в російській Арктиці. Медведєв заявив, що двосторонні операції, найімовірніше, можуть початися в 2016 році, однак частку кожної зі сторін обговорюватимуть безпосередньо «Газпром нефть» та «PetroVietnam».
За даними Reuters, наразі жодна зі сторін не
розкриває фінансової інформації, однак остаточне підписання контрактів відбудеться до 31 жовтня.
Під час зустрічі Мєдвєдєв заявив, що В'єтнам готовий стати частиною зони вільної торгівлі у співпраці з Євразійським економічним союзом.
«Майже всі параметри були узгоджені, і підготовка документів підійшла до фінальної стадії», – зазначив російський прем'єр, додавши, що підписання відповідної угоди між Москвою та Ханоєм відбудеться найближчим часом.
В свою чергу його колега Дунг заявив, що це, ймовірно, відбудеться в середині 2015 року.
Читайте також: Угоди Газпрому з Китаєм та Туреччиною не такі успішні, як заявляє Путін
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія віддала китайській компанії 10%-ву частку в розробці родовища Ванкор. Крім того, повідомлялося, що Москва "подолала психологічний бар'єр" в партнерстві з Пекіном і готова розглянути можливість придбання китайськими інвесторами понад 50% у стратегічних нафтових і газових родовищах.
Читайте також: Росія скорочує експорт нафти та переорієнтовується на азійський ринок