Росія та режим Асада навмисно завдають ударів по медичних установах у Сирії – Amnesty International

3 Березня 2016, 14:15

Російські військово-повітряні сили та війська Башара Асада свідомо та систематично завдавали авіа ударів по лікарням та іншим медичним установам, що стало частиною їх військової стратегії, повідомляє міжнародна правозахисна група Amnesty International.

Цільові атаки Росії та сил Асада по шпиталях здійснювалися протягом останніх трьох місяців з метою прокласти шлях для сухопутних сил режиму в наступі на північ у напрямку Алеппо.

Навіть попри досягнення крихкої угоди про припинення вогню в Сирії, війська Башара Асада та їх союзники (Росія та іранські бойовики) посилили свої напади на медичні установи.

«Сирійські та російські сили навмисно завдавали ударів по медичних установах, що є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Але ще жахливішим є те, що знищення лікарень, очевидно, стало частиною їхньої військової стратегії», – заявив Тірана Хассан, директор з кризового реагування Amnesty International.

«Остання серія нападів на медичні установи на північ від Алеппо, як видається, є частиною системи нападів на лікарів та шпиталі, частиною стратегії, яка знищила десятки медичних установ та вбила сотні лікарів і медсестер, з моменту початку конфлікту», – наголосив Хассан.

Організація зібрала переконливі докази принаймні шістьох навмисних нападів на лікарні, медичні центри та клініки в північній частині Сирії, провінції Алеппо, протягом останніх 12 тижнів. У доповіді наголошується, що такі удари становлять військовий злочин.

Нагадаємо, 15 лютого російська авіація знищила шпиталь «Лікарів без кордонів» у Сирії, а також за лічені години до початку дії режиму припинення вогню завдала тяжких авіаударів по позиціям повстанців на півночі країни. Як повідомлялося, російські ВПС попри дію перемир'я в Сирії завдали повітряних ударів по силам опозиції 2 береня.