Росія та низка країн-експортерів домовилися про скорочення обсягів видобутку нафти

16 Лютого 2016, 13:26

Ключові світові експортери нафти, включаючи Росію, домовилися про обмеження обсягів видобутку «чорного золота» задля скорочення надлишку сировини на світовому ринку.

Проте досі тривають переговори з Іраном, який планує наростити видобутки нафти у зв'язку зі зняттям з країни міжнародних санкцій.

Міністри палива та енергетики Саудівської Аравії, Росії, Катару та Венесуели зібрались у місті Доха, Катар, для не анонсованої раніше зустрічі, темою якої стала координація зусиль на шляху реабілітації економік від падіння ціни на нафту до найнижчого рівня за останні десять років.

Міністр палива Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі заявив про намір країни заморозити видобуток на рівні січня. На думку високопосадовця, це є адекватним заходом, але протягом найближчих декількох місяців потрібно буде розглянути нові і нові кроки з метою стабілізації ринку. Аль-Наїмі висловив надію, що інші країни-експортери нафти підтримають цю пропозицію.

Міністр палива Венесуели Еулогіо Дель Піно анонсував переговори щодо скорочення обсягів видобутку нафти з Іраном та Іраком 17 лютого.

Раніше Іран оголосив про намір стрімко збільшити обсяги видобутку «чорного золота», аби відновити свої позиції на ринку, втрачені після введення міжнародних санкцій, які були скасовані в січні 2016 року.

Зустріч в місті Доха відбулася після більш ніж 18 місяців падіння ціни на нафту, яка досягла десятирічних мінімумів. Спад виявився більшим і глибшим, ніж будь-хто передбачав. Це може спровокувати країни-експортери нафти до стабілізації ситуації з метою захисту власні позицій на ринку.

Нагадаємо, 12 лютого ціни на нафту зросли на 10 відсотків через чутки про можливе скорочення видобутку нафти з боку Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Але після інформації про те, що Іран розпочинає експорт нафти до Європи, песимізм щодо цін на нафту повернувся на ринок. Вже 14 лютого Іран оголосив, що відправив до Європи першу після скасування санкцій партію нафти.