Росія спонсорує кампанію проти вступу Чорногорії до НАТО – прем’єр країни

16 Жовтня 2016, 12:12

Прем'єр-міністр Чорногорії Мило Джуканович звинуватив Росію у фінансуванні кампанії проти приєднання Чорногорії до НАТО, яку проводить опозиція. Про це він заявив в інтерв'ю Reuters.

За словами Джукановича, Москва розцінює парламентські вибори, які проходять у неділю, 16 жовтня, як останній шанс покласти край зусиллям Балкан для інтеграції в НАТО і ЄС.

Зазначимо, у Чорногорії проходить голосування на парламентських виборах. На членство в парламенті претендує правляча проєвропейська Демократична партія соціалістів, яку очолює прем'єр-міністр Міло Джуканович. 

Суперником виступає блок Демократичний фронт, який виступає за дружбу з Росією і вимагає винести питання про вступ країни до Організації північноатлантичного договору (НАТО) на загальнонаціональний референдум.

Джуканович перебуває при владі вже 25 років (з 1991 року) і проводить прозахідну політику, спрямовану на інтеграцію країни до ЄС та НАТО.

Нагадаємо, 19 травня Чорногорія підписала протокол про приєднання до НАТО. Переговори про вступ почалися  у лютому 2016-го.