Росія розміщує війська повітряно-космічної оборони у Криму

29 Листопада 2014, 19:33

Війська повітряно-космічної оборони відновлюють кримську космічну інфраструктуру, в тому числі станції в Севастополі та Євпаторії. Про це повідомив командувач військами ВКО генерал-лейтенант Алєксандр Головко.

«Відновленню угруповання військ ВКО на території Кримського федерального округу приділяється особлива увага. Географічне розташування Криму дає великі переваги для вирішення завдань контролю космічного простору та управління космічними апаратами», – сказав він.

Олександр Головко зазначив, що об'єкти інфраструктури, озброєння і військова техніка Севастопольського та Євпаторійського вузлів були доведені «до плачевного стану».

«Це було однією з причин відмови від використання в системі попередження про ракетний напад інформації від РЛС «Дніпро», розташованої в Севастополі. Нашим першочерговим завданням є відновлення інфраструктури та переозброєння військових частин військ ВКО на півострові», – стверджує Головко.

Він також повідомив, що цього року завершуються заходи щодо остаточного формування в Євпаторії окремого командно-вимірювального комплексу.

«Розпочато поставки сучасного озброєння і військової техніки, в тому числі перспективних комплексів контролю космічного простору. Ухвалене рішення про відновлення системи попередження про ракетний напад. На даний момент організовано роботу спільної з представниками промисловості комісії з визначення конкретних заходів з продовження терміну служби (технічного ресурсу) РЛС у Севастополі», – зазначив Головко.

Нагадаємо, РФ планує розгортання "повноцінного угруповання військ на кримському напрямку" та накопичує війська на адміністративному кордоні окупованої АРК з Херсонщиною.