Росія рятує економіку, посилюючи зв’язки з Північною Кореєю

6 Лютого 2015, 15:50

Втративши можливості для бізнесу на Заході, Росія намагається врятувати свою економіку, посилюючи зв’язки з Північною Кореєю. Про це повідомляє CNN.

Цього тижня при Торгово-промисловій палаті РФ створили спеціальну Раду зі співпраці з Північною Кореєю. Метою цього кроку є збільшення до 2020 року річного товарообігу між обома країнами до $1 млрд. Наразі він є удвічі меншим.

В межах нових домовленостей Москва дозволить північно-корейським підприємствам відкривати рахунки в російських банках. В обмін на це Росія отримає  доступ до корисних копалин Північної Кореї. Крім того, країн домовилися провадити торгівлю виключно в рублях.

Крім того, Пхеньян пообіцяв послабити візовий режим для російських бізнесменів, яким, можливо, дозволять використовувати під час ділових поїздок до Північної Кореї Інтернет і мобільні телефони – розкіш, недоступну для пересічних мешканців та гостей країни.

Росія також проявила по відношенню до нового партнера жест доброї волі, списавши в середині 2014 року $10 млрд зі старого боргу Північної Кореї перед СРСР, яки загалом становив $11 млрд.

Щоб продемонструвати світові зближення між обома країнами, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин планує у травні цього року відвідати Москву, щоб взяти участь в церемонії з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни.

Як відомо, російські ділові відносини з Заходом ослабли через санкції Заходу, запроваджені у зв’язку з анексією Криму та підтримку проросійських сепаратистів на сході України.

Щоб компенсувати втрату можливостей для співпраці із Заходом, Москва намагається посилити зв’язки з Азією. Зокрема, Росія підписала багатомільярдну газову угоду з Китаєм, а річний обсяг торгівлі між двома країнами планують вже у 2015 році збільшити на 10%/

Альянс з Північною Кореєю може підштовхнути Росію до продовження Транссибірської залізниці до Південній Кореї.

Нагадаємо, північно-корейська економіка значною мірою ізольована від решти світу через порушення прав людини тоталітарним режимом. За різними оцінками, у Північній Кореї 200 тисяч людей перебувають у концентраційних таборах через політичні погляди.