Раніше повідомлялося, що 2011 року агенти ФБР допитували старшого з братів Царнаевих, Тамерлана, на прохання неназваного іноземного уряду.
Наступного дня після того, як Тамерлан Царнаев був застрелений, ФБР визнало, що два роки тому дійсно, за порадою іноземного уряду, перевіряло його зв'язки, роз'їзди та інтернет-активність. Однак тоді його причетність до терористичної діяльності встановлена не була, нагадує агентство. Також не було ясно, який уряд звертався до ФБР із запитом.
Нагадаємо, про те, що за братами Царнаевимиі слідкували американські спецслужби, розповіла їхня мати.
Батько братів, який перебував у Росії, заявив американським ЗМІ, що його синів "підставили" спецслужби.
Пізніше на правах анонімності представник федеральної влади США розповів, що молодший брат – Джохар Царнаев, підозрюваний у здійсненні теракту під час Бостонського марафону, міг втратити голос через поранення в шию.
Зараз підозрюваний перебуває в лікарні у важкому, але стабільному стані, розповіло джерело.
Офіційно влада не повідомляла, які звинувачення будуть пред'явлені молодшому Царнаеву, однак джерело в міністерстві юстиції розповів CNN, що його звинуватять у тероризмі та, можливо, у вбивствах. Як виняток слідчі мають намір допитати вихідця з Чечні без адвоката і без зачитування його прав. Проте таке рішення викликало обурення правозахисників.
Як відомо, підозрювані в організації теракту в Бостоні брати Царнаеви – етнічні чеченці, уродженці Киргизстану . 26-річний Тамерлан Царнаев загинув в ніч проти 19 квітня під час перестрілки з поліцією, його 19-річний брат утік, однак був затриманий за добу.
15 квітня на фінішній прямі Бостонського марафону в США прогриміло два вибухи. Перший вибух пролунав через дві години після того, як перший бігун перетнув фінішну лінію. Через кілька секунд стався другий вибух. Загинули три людини, серед них восьмирічна дитина, понад 170 були поранені, з них 17 перебувають у критичному стані.
Президент США Барак Обама заявив, що ці вибухи розслідуються як акт тероризму.