Росія призупиняє роботу свого представництва у НАТО. Як це рішення вплине на Україну та міжнародну спільноту

Політика
18 Жовтня 2021, 18:50

Він заявив, що "в результаті дій НАТО у Росії відсутні належні умови для елементарної дипломатичної діяльності", тому у відповідь РФ призупиняє роботу свого постійного представництва, зокрема головного військового представника, з 1 листопада або на кілька днів пізніше.

Однак у НАТО на запит Тижня відповіли, що не отримували офіційної заяви від РФ на цю тему. “Ми взяли до відома коментарі міністра Лаврова для ЗМІ, проте не отримали жодного офіційного повідомлення з питань, які він порушував”, – пояснила речниця НАТО Оана Лунджеску.

Директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко вважає, що передумовами для таких заяв РФ стала відмова в акредитації при брюссельській штаб-квартирі НАТО для 8 російських дипломатів. Відмову мотивували тим, що ці дипломати займаються речима, несумісними з дипломатичною роботою, а по суті є шпигунами, тобто працівниками російської розвідки. У відповідь на це Міністерство закордонних справ РФ здійснює такий демарш і не тільки згортає свою місію при НАТО, але і позбавляє акредитації присутні в Москві структури Альянсу, зокрема Інформаційний центр НАТО та інші. Усі акредитації у цих установ припиняються і вони мають припинити свою діяльність і залишити Москву, пояснює експерт.

Читайте також: Незадекларовані розвідники – НАТО скоротило місію Росії

 

“Але треба зважати на контекст, що, в принципі, з березня 2014 року, від початку російської агресії проти України, співпраця Росії і НАТО призупинена. Залишалася певна форма діалогу, певна комунікація була пов’язана переважно з операціями в Сирії між НАТО і РФ, але не більше ніж обмін інформацією і заяви про свої наміри. Тому якось драматично на ситуацію в Україні чи у світі в цілому, на мою думку, закриття цього представництва не вплине. Воно тільки поглибить і без того досить глибоку міжнародну ізоляцію Росію, прірву між країнами вільного світу і РФ та її сателітами, що для України, напевно, буде швидше добре, ніж погано. Тому що це раз покаже, що являє собою Росія як держава: мати з нею якийсь діалог просто неможливо, Росія розуміє тільки мову сили.

І в цьому контексті не варто забувати, що все це відбувається на фоні активного посилення співпраці НАТО та України, яка буквально на днях отримала чергову партію військової допомоги, де були не тільки технічні засоби, а і зброя, і боєприпаси. Тому в цілому ситуація іде не стільки до загострення, а радше до акцентуалізації, хто є хто і хто на чиєму боці. І консолідація колективного захисту потенційних союзників України у протидії російській агресії набуває більш чітких рис, що особливо важливо на фоні певних нібито успіхів Росії (пов’язаних із Північним потоком-2, виходом США з Афганістану, який російська пропаганда теж представляла як свою перемогу), які збадьорили і Росію, і її сателітів в її агресивних діях. Зараз ми бачимо наслідки цієї активізації, Захід більше солідаризується”, говорить Кочевенко.  Україні, на його думку, необхідно максимально використовувати цю та інші можливості завдати удар ворогу у політичному, дипломатичному,  інформаційному чи військовому сенсі, використовувати будь-які проялені ним слабкості. 

“Цей інцидент ми маємо використовувати, особливо у своєму інформаційному просторі, тому що не у всіх країнах-членах НАТО суспільна думка однозначно на боці України у протистоянні Російській Федерації. І такі речі ми маємо використовувати, щоб у тій самій Угорщині, Німеччині чи Франції висвітлити політику Росії щодо НАТО і щодо цих країн зокрема. І (Ред. – пояснити,) що будь-які загравання з Росією закінчуються у кращому випадку тим, що Росія шпигує за вами, а в гіршому на вас нападає”, наголосив Юрій Кочевенко.

Читайте також:

Крихка єдність

Обхідний маневр