Обмеження стосуються як м’яса птиці так яловичини, і свинини.
У російській Держветфітослужбі цей крок аргументують недотриманням російського ветеринарного законодавства.
Берлін зустрів російські закиди нерозумінням. "Донині нам невідомі причини такого рішення", – відповіло Федеральне міністерство продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів.
Усі актуальні питання між німецькою і російською сторонами з’ясовуватимуть найближчим часом, уточнили в міністерстві.
За останні місяці це вже друга блокада німецьких продуктів російськими державними службами. З 10 грудня 2012 року 11 німецьких виробників молока та м’яса не постачають свою продукцію в Росію. Причини ті ж самі: недостатній контроль за якістю продукції.
Особливо Росіютурбує, що м'ясо могло потрапляти на ринок з третіх країн. Приміром з Китаю чи Пакистану, продукція з яких не сертифікована російським відомством.
Для німецьких виробників продуктів Росія є найважливішим ринком збуту поза межами ЄС, більшим ніж, наприклад, США чи Швейцарія. За оцінками Федерації німецької харчової промисловості 2011 року експорт до Росії зріс на близько 7,1 відсотка до 1,7 мільярдів євро.
Німецькі виробники харчової продукції припускають, що подібні заборони з боку Росії носять протекціоністський характер, адже не лише німецьким виробникам Москва закидає недостатній контроль. Листи з подібними скаргами з Росспоживчнагляду отримували й інші країни ЄС, а також США.
Нагадаємо, у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія. У квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями це звинувачення було зняте.
Українським молочним компаніям вдалося відновити обсяги експорту сиру в Росію лише в жовтні.