Росія продовжує надсилати в Україну кадрових військових та найманців

15 Грудня 2014, 09:03

В дев'ятому так званому “гуманітарному конвої” з РФ на Донбас прибули найманці для формування нового терористичного угруповання. Про це 15 грудня повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.

“У Красному Лучі йде формування нового «батальйону» бойовиків. У складі створюваного підрозділу зафіксовано всього декілька представників місцевого населення, основна частина бойовиків – російські найманці, які прибули з РФ з «гуманітарним конвоєм» №9. Велика частина найманців – представники люмпенізованих верств населення”, – йдеться у повідомленні.

Тимчук зазначив, що на вихідних через Успенку-Лисиче-Амвросіївку-Кутейникове пройшли прибулі з РФ артдивізіон і мотострілецька рота на БТР у супроводі автомобіля з позначеннями «ОБСЄ».

Разом з тим він наголосив, що, незважаючи на домовленості про припинення вогню, російські військові, які перебувають на Донбасі, продовжують обстрілювати позиції українських силовиків.

“Протягом минулих вихідних в районі н.п. Григорівка (Тельманівський район) висунута вперед частина зведена ротний тактична група однією з мотострілкових бригад РФ, посилена двома артбатареями, вела багатогодинний вогонь по українських передових позицій. Також тривалі обстріли велися по позиціях українських військ в районі північніше н.п.Весела Гора (вогонь вівся з позицій бойовиків на схід Луганська)”, – резюмував Тимчук.

Як повідомлялося, минулої доби бойовики здійснили 7 обстрілів позицій сил АТО.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Пізніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Згодом бойовики заявили, що "не встигають" до 9 грудня. Зустріч перенесли на невизначений термін.