Росія про МН17 у Гаазі: “Бук” передавали бойовикам для оборони від ЗСУ

9 Березня 2017, 16:33

У Суді ООН представник Росії заявив, що невідомі, які передавали бойовикам на Донбас пускову установку ЗРК Бук, яка збила пасажирський лайнер рейсу МН17, мали намір використовувати його для зміцнення протиповітряної оборони так званих "ДНР/ЛНР". Про це заявив запрошений російською стороною британський юрист Семюель Уордсворт, передає Ліга.

"Якщо на Донбас передавався зенітно-ракетний комплекс, який використовували для збиття літака рейсу МН17, то тут я хочу зробити також кілька приміток. Українська сторона вчора сказала, що в тому випадку, якщо російській стороні відомо про конкретних людей в РФ, які, наприклад, допомагали переміщати установку Бук в Україну і потім у Росію після трагедії Боїнга, і безпосередньо в цьому брали участь, то російська сторона зобов'язана провести розслідування і покарати цих людей у ​​відповідності з різними положеннями конвенції. Однак озвучене в понеділок звернення української сторони звучало так, що літак був збитий саме російською стороною, і ця зміна формулювання викликала нашу реакцію у вівторок", – пояснив він. 

За словами Вордсворта, згідно зі ст. 2 відповідної конвенції Україна "повинна чіткіше сформулювати", в чому вона звинувачує Росію. 

"Хто б не передавав цей комплекс збройним формуванням "ДНР/ЛНР", він мав на меті лише посилення оборони "ДНР/ЛНР" від можливих атак Повітряних сил України", – заявив спікер від РФ, додавши, що в обвинуваченні української сторони нібито відсутні дані про те, які були "наміри" щодо використання Бука. 

Крім того, Вордсворт зазначив, що Україна за два дні своїх виступів в суді нібито "не привела ніяких фундаментальних доказів" того, що конкретно Росія передає зброю бойовикам на сході країни.

Як повідомлялося, у Міжнародному суді ООН завершився четвертий день слухань у справі України проти Росії. Україна  у Гаазі обвинувачує Росію у порушенні двох міжнародних конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про запровадження тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.