Росія прагне змусити Україну до переговорів з лідерами бойовиків ОРДіЛО після “виборів” – Грицак

9 Листопада 2018, 17:15

Голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що Росія планує використати так звані "вибори" в окупованих районах Донецької та Луганської областей для легітимізації лідерів бойовиків перед світовою спільнотою, а також, щоб змусити українську владу до переговорів з ними. Про це в п'ятницю, 9 листопада, він повідомив на брифінгу, передає прес-служба СБУ.

 

"За задумом Кремля, псевдовибори повинні стати підставою для його агентів впливу в Україні вимагати від української влади сісти за стіл переговорів із "обраними" начебто "вільним волевиявленням" очільниками терористів. Псевдовибори повинні стати спусковим гачком для широко наступу під керівництвом та за кошти Кремля проросійського лобі в Україні під гаслами "миру" та "любові до братського народу", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Грицак наголосив, що Росія імітує та повністю контролює "виборчий процес" на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

 

"Кандидати підібрані Кремлем за принципом маріонетки без "крові на руках", ‒ наголосив він.

 

За його словами, це має легітимізувати новообраних "керівників" перед світовою спільнотою і змусити українську владу до переговорів з ними.

 

"Служба має оперативні дані, що саме з таким планом помічник президента РФ Владіслав Сурков ознайомив Дениса Пушиліна під час їхньої зустрічі на початку жовтня цього року в Москві. Сурков гарантував збільшення фінансової підтримки, своє особисте покровительство, спрямувавши в ОРДЛО групу спеціальних політтехнологів", – підкреслив Грицак.

 

Крім того, СБУ закликала громадян, що проживають на тимчасово окупованих територіях, ігнорувати псевдовибори, адже їх результати давно визначені.

 

"11 листопада ми станемо свідками нової масштабної вистави, організованої та зрежисованої Москвою", ‒ резюмував Грицак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як повідомлялося, Служба безпеки України дізналася про результати псевдовиборів на окупованих територіях Донецької і Луганської області. 

 

Нагадаємо, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

 

6 листопада Росія офіційно повідомила, що визнає результати так званих "виборів", які призначені на 11 листопада в о купованих районах Донецької та Луганської областей.