Росія посилила контроль на кордоні через холеру в Маріуполі

1 Червня 2011, 17:28

“Ми сьогодні посилюємо лабораторний контроль на кордоні, оскільки у нас ще, крім усього іншого, літня оздоровча компанія, і Некліновська зона (Некліновський район) розташована на Азовському морі у безпосередній близькості до України", – сказав Соловйов.

Він уточнив, що санітарно-карантинні пункти працюють на залізниці, у водному порту, в пунктах перетину кордону автомобільного транспорту. За словами епідеміолога, ситуацію може ускладнювати висока температура повітря.

"Ви бачите, що у нас зміна клімату відбувається – особливо спекотні роки наразі наступають. Ми щороку у водоймищах Ростовської області, і, зокрема, у річці Дон – улюбленому місці відпочинку жителів області – виділяємо холероподібну флору", – сказав Соловйов.

Водночас він поставив під сумнів, що джерелом зараження могла стати риба.

“Я не хотів би коментувати щодо риби, тому що холера у нас здебільшого завжди передавалася через воду. Немає такого, щоб харчовим шляхом передавалася”, – сказав голова управління.

Він припустив, що “швидше за все, ми почуємо найближчим часом дещо інші речі щодо наявності холерних вібріонів у джерелах водопостачання”.

Маріуполь віддалений на 50 кілометрів від кордону з Ростовською областю.

Нагадаємо, у неділю в Маріуполі було зареєстровано три випадки захворювання холерою. Станом на 1 червня лабораторно підтверджено 4 випадкизахворювання на холеру. З підозрою на це захврювання госпіталізовано 13 людей.

За попередніми даними епідеміологічного розслідування, хворі готували і вживали рибу, виловлену в Азовському морі. Випадки захворювання безпосередньо між собою не пов'язані.

Наразі в місті введено заборону на купання на пляжах, вилов та реалізацію риби.

Позначки: