Росія пообіцяла вплинути на бойовиків, щоб налаштувати їх на «конструктивний лад»

15 Серпня 2016, 11:49

Росія буде впливати на лідерів бойовиків «ДНР-ЛНР», щоб урегулювати конфлікт на Донбасі. Про це сьогодні, 15 серпня, заявив голова МЗС Росії Сєргєй Лавров під час спілкування зі студентами Уральського федерального університету.

«Росія свою частину шляху пройде і буде налаштовувати «ДНР» і «ЛНР» на конструктивний лад. Переконані, що досягти цього можна, лише послідовно реалізуючи мінський комплекс заходів», – сказав він.

Зі свого боку, голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив на безальтернативності виконання «Мінська-2», незважаючи на загострення ситуації навколо Криму.

Окрім того, на цій же зустрічі Франк-Вальтер Штайнмайєр заявляв про наявність нових ідей щодо зміцнення ситуації у сфері безпеки на Донбасі.

Сьогодні має відбутись зустріч Франк-Вальтера Штайнмайєра з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим, де обговорюватиметься Крим і Сирія.​

Нагадаємо, Росія відмовилася брати участь у переговорах у «нормандському форматі» (Німеччина, Росія, Франція, Україна) з урегулювання ситуації на Донбасі під приводом «проникнення українських диверсантів» у Крим.

Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

Порошенко зазначив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі в окупованому Криму лунають так само безглуздо та цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі.