Росія полегшила життя трудовим мігрантам з Митного союзу

17 Липня 2011, 13:00

Документ надає працедавцеві право залучати мігрантів до трудової діяльності без отримання відповідного дозволу. Мігранти зможуть працювати в державах МС без урахування встановлених квот і без отримання дозволу на роботу.

В той же час встановлюються обмеження при прийомі на роботу для мігрантів з метою забезпечення національної безпеки. Зокрема, іноземному працівникові заборонено працювати в галузях економіки, що мають стратегічне значення у сфері громадського порядку і охорони здоров'я.

Документ передбачає звільнення працівника-мігранта та членів його сім'ї від реєстрації впродовж 30 діб з дати в'їзду на територію держави, де він працевлаштується. Термін тимчасового перебування працівника-мігранта та членів його сім'ї в державі-учаснику Митного союзу визначається рівним терміну дії трудового договору з працедавцем.

Передбачається також надання працівникові-мігранту права впродовж 15 днів укласти новий трудовий договір, у тому числі з іншим працедавцем, в порядку і на умовах, передбачених законодавством держави, в якій він працевлаштується.