Про це спікер Державної думи РФ Сергій Наришкін сказав журналістам у Москві.
«Це дасть новий імпульс розвитку російсько-українських відносин і буде сприяти більш швидким інтеграційним процесам», – зазначив Наришкін.
Крім того, Держдума РФ 440-ма голосами прийняла заяву у зв'язку зі святкуванням Дня російської мови.
«Гарантії можливості вільного використання російської мови в державах прожив ання співвітчизників мають найважливіше політичне значення для розвитку інтеграційних процесів, зміцнення позицій Росії в світовому економічному, політичному, культурному, науковому і освітньому просторі, а також формування позитивного ставлення до Росії в світовому співтоваристві», – йдеться в заяві.
На думку російських депутатів, необхідно більш системно вести роботу з метою поширення російської мови в світі, розширення можливостей її викладання, наукового і практичного використання, а також популяризації російських науки, культури, освіти.
Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.
У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).
Перед цим на Погоджувальній раді керівники фракцій домовилися голосувати за всі 5 зареєстрованих у ВР мовних законопроектів. Проект Колесніченка-Ківалова мав голосуватися третім, однак Литвин поставив його на голосування першим. Представники опозиції звинуватили Литвина у порушенні регламенту.
Однак голова Верховної Ради стверджує, що жодних порушень Регламенту під час прийняття мовного законопроекту не було.
Читайте також: Закон про мови: кількасекундне голосування, яке опозиція «не помітила»