Росія почала поповнювати свою армію у Придністров’ї місцевими, які мають громадянство РФ

31 Березня 2016, 11:58

Раніше ротація на військових базах у Придністровському регіоні Молдови відбувалася за рахунок росіян, яких направляли в Придністров’я на службу з території РФ. Утім, зараз лави російської армії тут поповнюються місцевими, які мають громадянство РФ. Про це пише кореспондент «Тижня», уродженка «ПМР» Катерина Лихогляд.

«Зараз із Росії мало приїжджають. В основному туди як військовозобов’язані йдуть ті, хто має російський паспорт. 1999 рік, 2003-й, 2004-й — усі з Росії були. Одиниці з Придністров’я», — розповів журналістці Євген із Тирасполя.

Лихогляд, посилаючись на людину, близьку до військового оточення, пише, що забезпечення «миротворців» теж відбувається на місці — Москва переказує кошти своїм відомствам у Придністров’ї, а ті здійснюють необхідні закупівлі.

На переконання співрозмовника, загалом російські сили в регіоні не мають необхідної потужності для, наприклад, наступу в бік України, однак під час кримських подій «ПМР» таки активізувала роботи на аеродромі, ймовірно, сподіваючись на реалізацію так званого коридору. Водночас «армію» «ПМР» поповнюють здебільшого призовники чи контрактники, які з певних причин не змогли отримати паспорт Росії.

«Це ж раніше було просто: маєш свідоцтво про народження — пішов отримав російське громадянство. Зараз це складніше робиться», — сказав журналістці «Тижня» співрозмовник.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»