Росія підготувала війська на кордоні з Україною до масштабної континентальної війни – Турчинов

13 Квітня 2018, 13:02

Російська Федерація розгортає на кордоні з Україною угруповання  військ, які готові до ведення масштабної континентальної війни. Таку заяву зробив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов під час виступу на Київському безпековому форумі.

 

"Що принципово змінилося в стратегії російського Генштабу? Два корпуси виконують функції тільки прикриття і виграшу часу для розгортання основних військових сил, які сьогодні концентруються на українському кордоні", – сказав він.

 

Турчинов зазначив, що на донецькому напрямку України протистоїть 8-ма армія, і одна з дивізій цієї армії вже готова почати вести бойові дії в будь-який час. Він підкреслив, що "це війська, які готові до масштабного застосування, до ведення масштабної континентальної війни".

 

"І разом проти нашої держави можуть сьогодні вже бути задіяні близько 260 тис. російських військовослужбовців, 3,5 тис. танків, 11 тис. броньованих машин, близько 4 тис. артилерійських систем, понад 1 тис. реактивних систем залпового вогню. Всі ці війська буде підтримувати 4-та і 6-та армії Військово-повітряних сил Російської Федерації", – зазначив секретар РНБО.

 

Він також нагадав, що в окупованому Російською Федерацією Криму сконцентрований дуже потужний військовий потенціал: 22-й армійський корпус разом з іншими підрозділами Чорноморського флоту і дивізії Повітряних сил Росії налічують понад 30 тис військовослужбовців.

 

"На півострові розміщені потужні ракетні системи… Зенітно-ракетний комплекс С-14, який може збити літаки в будь-якій точці нашої країни. Це свідчить про те, що російський агресор готує потужний військовий потенціал в Криму для того, щоб захищати там свою присутність", – зазначив Турчинов.

 

Він також повідомив, що РФ розмістила біля кордону з Україною чотири ракетні бригади, озброєні системами "Іскандер".

 

"Хотів би звернути увагу на ракетні війська Росії, які розташовані у безпосередній близькості до нашого кордону. Вони озброєні сучасними ракетними системами "Іскандер". Я звертаю на це увагу не тільки тому, що вони стоять максимально близько до нашого кордону, а тому що сьогодні є дві модифікації "Іскандерів". Балістична ракета вражає ціль на відстані 500 кілометрів, але сьогодні "Іскандер К" забезпечується крилатими ракетами, які можуть знищувати ціль на відстані до 2,5 тисячі кілометрів", – сказав секретар РНБО.

 

На думку Турчинова, це є свідченням демонстративного виходу РФ з Угоди про заборону ракет середньої і малої дальності.

 

Він також відзначив, що, незважаючи на спроби світової громадськості та партнерів України зупинити російську агресію, "ми не можемо констатувати, що хоч щось поліпшилося в напрямку припинення неоголошеної війни Росії проти нашої держави".

 

У цьому контексті секретар РНБО підкреслив, що домовленість про припинення вогню на Донбасі на Великодні свята взагалі не була реалізована.

 

"Останнім часом ми спостерігаємо збільшення кількості вогню і неприкритого використання забороненого Мінськими угодами озброєння. У нас є сьогодні й інформація від спостерігачів про підтягуванні важкого озброєння, танків, артилерії до лінії зіткнення", – сказав він.

 

Як відомо, 12-13 квітня 2018 року в Києві проходить 11-ий Київський Безпековий Форум.

 

Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах, а також важливість України для регіональної та європейської безпеки та демократії.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Турчинов розповів, коли РНБО продублює американські санкції проти РФ.