Росія під час навчань в окупованому Криму відпрацювала блокування об’єктів НАТО – розвідка

9 Вересня 2016, 10:58

В окупованому Криму під час навчаннь Збройних сир Росії «Кавказ-2016» були відпрацьовані елементи з блокування об’єктів об’єднаних збройних сил НАТО. Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

«Протягом доби у рамках активної фази стратегічного командно-штабного навчання ЗС РФ «Кавказ-2016» у повітряному просторі Чорного моря відпрацьовані елементи повітряної розвідувально-ударної операції з блокування Чорноморських проток, військово-морських баз та інших об’єктів об’єднаних збройних сил НАТО в регіоні із задіянням стратегічної бомбардувальної, тактичної та розвідувальної авіації», – розповіли у розвідці.

Як зазначається у повідомленні, екіпажі чотирьох Ту-95МС (Енгельс, Саратовська обл.) та чотирьох Ту-22М3 (Шайковка, Калузька обл.) здійснили вихід у район оперативного призначення (на схід від воєнно-морської бази Констанца, Румунія) та відпрацювали питання завдавання умовних ракетних ударів по наземних і надводних цілях.

«Завоювання панування у повітрі та прикриття бомбардувальників здійснювали п’ять Су-27 та чотири Су-30 з аеродромів Кримськ, Бельбек та Кіровське. Контроль повітряного простору та наведення літаків на цілі здійснювали літаки дальнього радіолокаційного виявлення та наведення А-50 та А-50У, які перебували на чергуванні у повітряному просторі центральної частини Чорного моря та Ростовської області. До ведення повітряної розвідки залучались літаки-розвідники Іл-20 (Бельбек) та три Су-24МР (Кіровське)», – додали у розвідці.

Нагадаємо, масштаби навчань «Кавказ 2016» набагато більші, ніж про це повідомило Міністерство оборони Росії.